Soğuk Lipoliz

    

 

 

LİPOLİZ NEDİR?
 
Etkili bir bölgesel zayıflama ve yağ eritme yöntemidir. Uygulamamızda soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Önceleri değişik bileşikler şeklinde mezoterapi karışımlarında çok az miktarlarda kullanılırken lipolizde saf ve çok miktarda uygulanmaktadır.
 
Yanında bazı doku canlandırıcı ve kan akışını artırıcı ajanların yanı sıra dokunun sert veya yumuşak, sarkık veya sıkı olmasına göre de eklenen yardımcı ajanlar değişmektedir. Bu işleme uygun hastamız seçildiği takdirde liposuctiona yakın sonuçlar alındığından oldukça etkili bir tedavi yöntemimizdir.
 
Fosfatidil kolin, yaklaşık 10 yıldır kolesterol düşürücü, tansiyonu kontrol etmeye yardımcı olarak ve felçli hastalarda yine benzer amaçlarla damardan uygulamalarda oldukça yüksek dozlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış ve FDA tarafından onaylanmış bir etken maddedir. 
 
Etkisini yağ hücresinin zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini artırarak gösterir. Sonuçta yağ hücresini normal boyutlara getirerek yok eder.
 
Soğuk lipoliz uygulamamız vakumla çektiği yağa -10 dereceye kadar soğuk uygular. Bu işlem sırasında:
 
-Hedeflenen yağ hücreleri donmaya başlar. 
-Donan yağ hücreleri işlevini yitirir biyolojik olarak fagosite olur ve vücuttan atılır. 
-Tedavi sonrasında azalan yağ hücre sayısı bir daha artmaz bu sebeple kalıcı incelme sağlanır.
 
Uygulamamız göbek, bel, alt-üst karın, sırt,sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilmektedir. Vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt ,basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20-40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayabilen bir çeşit tedavimizdir.
 
 
SOĞUK LİPOLİZ UYGULAMAMIZIN AVANTAJLARI NELERDİR?
 
• Hastalarımız uygulama sırasında ve sonrasında hasta hiçbir ağrı ya da sızı hissetmez. 
• Hasta için çok konforludur.
• Uygulamanın etkisi kalıcıdır.
• Hiçbir kızarma, ödem gibi yan etkiye neden olmaz.
• Pratik ve hızlı bir tedavidir.
• Tüm sağlıklı bireylerimize uygulanabilir.
• Cerrahi bir uygulama olmadığı için hastamız seans sonrası hiçbir kısıtlama olmadan günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.
 
Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme tedavisi sırasında hedeflediğimiz bölgeye bir jel ped ve aplikatör uyguluyoruz.Soğuk lipoliz tedavisi esnasında hastamız kitap, gazete ya da dergisini okuyabilir, e-postalarını kontrol edebilir. Hatta tavsiyemiz, soğuk lipoliz tedavimiz sırasında gözlerinizi kapayarak kısa bir uykuya bile dalıp dinlenebilirsiniz.

 

Soguk lipoliz ,Ankara soğuk lipoliz ,Ankara Güzellik Merkezi, Jule Beaute Güzellik Merkezi