CoolSculpting Nedir? Vücut Yağlarını Ameliyatsız Şekilde Eritme

CoolSculpting Nedir? Vücut Yağlarını Ameliyatsız Şekilde Eritme

CoolSculpting Nedir?

CoolSculpting, yağ ceplerini ameliyatsız olarak yok eden bir yağ dondurma teknolojisinin marka adıdır. En sık kullanım yeri; karın, yanlar ve çene altı gibi vücudun yağın inatçı ve kurtulması zor olduğu bölgelerine yapılır.  Vücut yağınızı, cilde tamamen zarar vermeden yağ hücrelerini öldüren bir soğutma uygulanarak çalışır. Bilimsel olarak kriyolipoliz olarak bilinen bu yenilikçi yöntem, 2010 yılında ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmıştır.

CoolSculpting’in Faydaları Nelerdir?

Geleneksel yağ aldırma ameliyatına kıyasla CoolSculpting birçok hasta için çok daha güvenli ve daha verimli bir seçenektir. İşte CoolSculpting’in yedi etkileyici avantajı:

  1. İnvaziv Gerekmez

Bu ayakta tedavi prosedürü sırasında, yağlı doku bölgesinin üzerindeki cilt bir aplikatöre vakumlanır. Kesinlikle anestezi, iğne veya kesi gerekli değildir. Ve ek bir bonus olarak, yara oluşturmaz.

  1. Nispeten Ağrısızdır

Dondurucu aplikatörün neden olduğu uyuşukluktan ağrı hissetmek mümkün olsa da, çoğu hasta işlem sırasında sadece hafif bir karıncalanma, sıkışma veya çekme hissi yaşadı.

  1. Sonuçlar Hızlı Geliyor

Bu tedavinin tam sonuçları sadece birkaç hafta sonra görülebilir! Bir karşılaştırma noktası olarak, liposuction sonuçları tipik olarak birkaç ay boyunca fark edilmez. Ayrıca CoolSculpting’in tedavi edilen bölgede yüzde 30’a kadar yağ kaybı sağladığı belgelenmiştir, bu nedenle bazı hastaların ilk seanstan sonra bile yağda gözle görülür bir azalma fark etmesi mümkündür.

  1. Neredeyse Kesinti Yok

Liposuction gibi invaziv prosedürlerde hastaların iyileşme süreleri uzun (ve ağrılı) olur. CoolSculpting invaziv olmadığı için tedaviden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

  1. İnanılmaz Verimli

CoolSculpting, vücudun birden fazla bölgesini aynı anda tedavi etme gücüne sahiptir, böylece yağ azalmasını her zamankinden daha hızlı görebilirsiniz.

  1. Daha Az Yan Etki

Ameliyattan sonraki sağlık riskleri, çoğu hastayı endişelendiren iç delinme ve enfeksiyon gibi şeyleri içerebilir. CoolSculpting’in cerrahi olmayan yapısı nedeniyle, yan etkiler çok daha az ve orta derecededir ve doğada çok daha az şiddetlidir.