Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır? İşlem Sonrası

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon  Nasıl Çalışır? İşlem Sonrası

Lazer epilasyon, hedef bölgeye hızlı bir darbe ile ateşlenen düşük enerjili bir ışınla belirli tüy köklerini yakar. Optimal sonuçlara ulaşmak için işlemden önce tüy rengi ve tüy kalınlığı belirlenecektir. Kalıcı tüy dökülmesi için altı ila sekiz tedavi gereklidir, ancak bu, tüyün tipine ve vücudunuzun hangi bölgelerinin tedavi edileceğine bağlı olarak değişecektir. Lazer epilasyon tipik olarak seans başına sadece on beş ila otuz dakika sürer, ancak tedavi alanı genişse daha fazla zamana ihtiyaç duyulacaktır.

Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

  1. Kıl Büyümesi Büyük Ölçüde Engeller 

Tüylerin büyümesinin yalnızca birkaç haftada geçirir. Ağda, tıraş ve tüy dökücüler gibi tedavilerin aksine, tüyleri ışınlarla almanın kalıcı bir etkisi vardır. Başlangıçta seanslar arasında bir miktar tüy çıkması olacaktır, ancak tedavi tamamlandıktan sonra, tüy büyümesi yıllar sonra tekrar başlamayacaktır.

  1. Diğer Yöntemlere Göre Daha Az Ağrılıdır

Ağda, cımbız ve tüy dökücü kremlerin her birinin kendi dezavantajları var. Ağda ve tüy yolma ağrılıdır, tıraş olmak sadece uzun etkili sonuç vermez ve tüy dökücülerin kokusuna dayanmak zordur. Bununla birlikte, lazer epilasyonun ürettiği his, fiziksel olarak acı vermekten uzaktır.

  1. Batık Tüylere Elveda Deyin

Ağda, tıraş ve yolma, en kötü ihtimalle ağrılı olabilen batık tüyler üretme riskini taşır. Lazer epilasyon kıllara kökünden saldırarak kökün cilt altında kalma ve şekilsiz büyüme olasılığını engeller.

  1. Vücudun Neredeyse Her Yerindeki Tüyleri Yok Eder

Kirpikler hariç, lazer epilasyon vücudun hemen hemen her yerindeki tüylere uygulanabilir. Tüm göğüsten, hassas bikini bölgesine kadar, lazer epilasyon tüylerin çıktığı her yere uygulanabilir ve sadece istenmeyen tüyler etkilediği için  cildiniz zarar görmez.

  1. Kesin Etkili Sonuç

Lazer epilasyon, yüksek hassasiyetle herhangi bir alanı hedefleyebilir. Kaşlar veya bikini bölgesini ağdadan çok daha hassas bir şekilde çözülebilir. İşlem ayrıca diğer tüm epilasyon yöntemlerinden daha fazla alanı ve daha hızlı bir şekilde kapsar.

  1. Kısa Sürede Uygulanabilir

Lazer epilasyon işleminin doğası, müşteri için hızlı bir seansa yol açan düşük enerjili ışınların hızla ateşlenmesini içerir. İşlem non-invaziv olduğundan lazer epilasyon için hazırlık süresi ve uygulama süresi kısadır. Üst dudak gibi dar alanlar sadece birkaç dakika, bacaklar gibi geniş alanlar ise sadece 10 dakika sürebilir.

  1. Yara izi veya Dinlendirme Yoktur

İşlem non-invaziv olduğundan ve çok az zaman aldığından seansınız bittiğinde gününüze devam edebilirsiniz. İyileşme için beklemenize gerek yok. Ancak, hiperpigmentasyonla ilgili sorunlardan kaçınmak için iki hafta boyunca güneşe maruz kalmanızı öneririz.